Emoții la Glasgow! Ianis Hagi, schimbat în minutul 14 după o accidentare la genunchi

Ianis Hagi Glasgow Rangers Stranieri
Data publicarii: Vineri 21 Ianuarie 2022, 22:19
Data actualizarii: Vineri 21 Ianuarie 2022, 22:34

Ianis Hagi a fost titular în partida din optimile de finală ale Cupei Scoției, cu Striling.

În minutul 14 al meciului, internaționalul român a fost schimbat cu Alex Lowry (17 ani), din cauza unei accidentări la genunchi.

Potrivit primelor informații apărute în presa din Scoția și pe rețelele de socializare, Hagi a ieșit șchiopătând de pe teren, însă nu se știu mai multe detalii despre starea de sănătate a mijlocașului.

Ianis Hagi, debut cu dreptul în 2022

Giovanni van Bronckhorst are o serie bună de când a preluat-o pe Rangers, după ce Steven Gerrard a părăsit echipa pentru a semna cu Aston Villa. Din noiembrie 2021, tehnicianul neerlandez a bifat o înfrângere, două remize și opt victorii pe banca grupării de pe Ibrox.

Spre deosebire de Gerrard, care nu-l folosea constant pe Ianis Hagi (23 ani) titular, Giovanni van Bronckhorst a mizat pe mijlocașul român constant, iar fostul jucător al Viitorului Constanța i-a răsplătit încredea în partida cu Aberdeen, 1-1, din etapa cu numărul 21 din campionat, când a marcat singurul gol lui Rangers.