Stanciu, unul dintre cei mai buni jucatori ai Slaviei Praga in meciul cu Arsenal! Ce nota a primit romanul dupa remiza de pe Emirates

Nicolae Stanciu Arsenal Europa League Slavia Praga Stranieri
Data publicarii: Vineri 09 Aprilie 2021, 08:46
Data actualizarii: Vineri 09 Aprilie 2021, 13:55

Slavia Praga a remizat, scor 1-1, cu Arsenal in meciul tur din sferturile de finala ale Europa League.

Nicolae Stanciu a fost titular si a jucat 85 de minute, fiind unul dintre fotbalistii remarcati din tabara cehilor. Potrivit site-ului WhoScored.com, fotbalistul a primit al treia cel mai mare rating dupa evolutia de pe Emirates.

Romanul, care a avut un voleu spectaculos in startul reprizei secunde, dar fara a inscrie, a fost notat cu 6,4, fiind surclasat doar de marcatorul golului egalizator, Holes (7,3) si de fundasul Boril (6,6).

Nicolae Stanciu a atins mingea de 43 de ori in meciul cu Arsenal, avand 90% dintre pase reusite, si a fost prezent in aproape toate zonele terenului.

Meciul decisiv pentru calificarea in semifinalele Europa League este programat pe 15 aprilie, de la ora 22:00.