VIDEO Nicolae Stanciu e pe val în China! Românul, decisiv din nou! A marcat și a oferit o pasă de gol

Nicolae Stanciu stranieri Wuhan Three Towns Stranieri Nicolae Stanciu
Data publicarii: Duminica 04 Decembrie 2022, 15:33
Data actualizarii: Duminica 04 Decembrie 2022, 15:46

Mijlocașul ofensiv se află la Wuhan Three Towns din martie 2022.

Echipa lui Nicolae Stanciu a făcut deplasarea pentru meciul din runda 29 din Superliga chineză cu Cangzhou și s-a impus la scor, 4-0.

Davidson a deblocat tabela în minutul 43, din pasa internaționalului român, care și-a trecut și el pe tabelă numele în minutul 45+2, majorând diferența, astfel.

În minutul 51, Marcao a dus scorul la 3-0 pentru Wuhan Three Towns, iar Deng Ganwen a înscris golul patru pentru formația lui Morilla și a închis tabela.

Nicolae Stanciu e pe val în China! Românul și-a trecut încă un gol și un assist în cont

Stanciu a ajuns, astfel, la opt goluri și opt pase decisive în 23 de partide pentru Wuhan Three Towns, în campionatul Chinei.

Mijlocașul ofensiv a fost titular în fiecare partidă pentru clubul la care mai are contract până la finalul lui decembrie 2024.

În următoarea partidă, Wuhan Three Towns se va confrunta cu Shandong Taishan vineri, 9 decembrie, de la ora 13:30, în runda cu numărul 30.

Cifrele lui Stanciu

Stanciu a evoluat de-a lungul carierei sale la Alba Iulia, FC Vaslui, Steaua București (n.r. actuala FCSB), Anderlecht, Sparta Praga, Al-Ahli, Slavia Praga și Wuhan Three Towns.

Cele mai multe apariții le-a bifat pentru gruparea roș-albastră, 136, unde s-a impus pe tabelă de 33 de ori și a pasat decisiv în 25 de situații, în aproximativ 8.500 de minute.