VIDEO Deznodământ incredibil pentru echipa lui Nicolae Stanciu! Autogolul anului în China, în minutul 90+4

Nicolae Stanciu autogol Changchun Yatai China Wuhan Three Towns Stranieri
Data publicarii: Miercuri 30 Noiembrie 2022, 15:34
Data actualizarii: Miercuri 30 Noiembrie 2022, 15:41

Wuhan Three Towns, cu internaționalul român integralist, a pierdut cu 2-3 în fața lui Changchun Yatai.

Cu românul Nicolae Stanciu integralist, Wuhan Three Towns a pierdut incredibil meciul de miercuri după-amiază cu Changchun Yatai, 2-3 pe teren propriu în etapa a 28-a din campionatul Chinei.

Oaspeții au avut 2-0 (Erik Lima '39 și Serginho '50), dar Stanciu și compania au revenit și au egalat la 2 (Ademilson '65 și Xie Pengfei '89).

Wuhan Three Towns rămâne pe primul loc, la golaveraj

Minutul 90+4 a fost unul fatidic pentru Wuhan Three Towns: la o degajare în propriul careu, mingea s-a lovit de Deng Hanwen și a intrat în poartă, autogolul consfințind eșecul echipei lui Stanciu!

În ciuda înfrângerii, Wuhan Three Towns rămâne lider în China, la golaveraj: +54 față de +44 cât are Sandong Luneng (ambele au câte 65 de puncte).