Ianis Hagi Glasgow Rangers Stranieri Ianis a stralucit in primul meci de dupa pandemie! A intrat in teren si i-a facut pe adversari sa-l tina minte. Ce a reusit
Data publicarii: Sambata 11 Iulie 2020, 11:18
Data actualizarii: Sambata 11 Iulie 2020, 11:23

Ianis Hagi a jucat primul meci in tricoul lui Rangers de dupa pandemie.

Echipa internationalului roman a jucat primul meci dupa mai bine de sapte saptamani. Ianis Hagi (21 de ani) l-a impresionat din nou pe Steven Gerrard si a fost unul dintre cei mai buni jucatori din teren.

Hagi a fost protagonistul a doua ocazii uriase ale lui Rangers. In prima repriza, mijlocasul a trimis un sut periculos de la 25 de metri care a sters bara portii adverse, iar cateva minute mai tarziu, romanul i-a pasat perfect pustiului George Stanger (19 ani), care a ratat cu o lovitura de cap.

Rangers s-a impus cu 2-1, multumita golurilor marcate de Bassey si Morelos. Pentru Ianis Hagi urmeaza acum un meci amical cu Lyon, care va avea loc joi, 16 iulie.