Hamilton 1-1 Rangers | Meci NEBUN in Scotia! Ianis a fost titular, dar Gerrard l-a schimbat inainte de final! Rangers, egalata la ultima faza de ultima clasata!

rangers hamilton Ianis Hagi Stranieri Hamilton - Rangers, LIVE TEXT de la 14:00 | Ianis Hagi, gata sa faca din nou SPECTACOL in Scotia! Romanul, anuntat titular dupa ce a adus victoria echipei sale in etapa trecuta
Data publicarii: Duminica 07 Februarie 2021, 13:26
Data actualizarii: Duminica 07 Februarie 2021, 15:59

Rangers s-a incurcat in deplasarea cu Hamilton, ultima clasata din Premiership.

Hamilton 1-1 Rangers

Echipa lui Steven Gerrard a fost aproape sa obtina a patra victorie consecutiva, insa Hamilton a egalat la ultima faza a meciului. Ianis Hagi a fost titular si s-a facut remarcat cu un sut de la distanta, in minutul 15 al partidei, insa nu a mai reusit sa inscrie sau sa isi ajute echipa.

• Hamilton - Rangers, LIVE TEXT de la 14:00 | Ianis Hagi, gata sa faca din nou SPECTACOL in Scotia! Romanul, anuntat titular dupa ce a adus victoria echipei sale in etapa trecuta

Mijlocasul roman a fost scos de pe teren cu 10 minute inainte de finalul meciului.

Min. 90+5: GOOOOL HAMILTON! Callachan reuseste sa egaleze la ultima faza a meciului, iar Hamilton obtine un punct din meciul cu liderul!

Min. 80: GOOOOOL RANGERS! Centrare in interiorul careului, Tavernier loveste balonul spre poarta lui Hamilton, iar McMann isi trimite in propria poarta.

Min. 79: Steven Gerrard face a patra schimbare din meci! Ianis Hagi iese din teren, in locul sau intra Wright.

PAUZA

Min. 15: Ianis Hagi a incercat un sut puternic de la distanta! Balonul s-a dus pe langa poarta!

Min. 1: A inceput meciul!

Echipele de start:

Liderul din Scotia se deplaseaza la Hamilton fara doi dintre jucatorii importanti ai echipei, Arfield si Morelos. Echipa lui Gerrard este neinvinsa in campionat in acest sezon si se indreapta spre mult doritul titlu.

Ianis Hagi a fost omul meciului in etapa trecuta, dupa ce a inscris golul victoriei pentru echipa sa, in urma unei prestatii extrem de solide, iar acum este anuntat din nou titular.

Rangers este lider in Premiership, cu 75 de puncte obtinute in 27 de meciuri, la 20 de puncte distanta de campioana Celtic, care are insa un meci in minus.

De cealalta parte, Hamilton este ultima in clasament, cu 19 puncte obtinute in 25 de meciuri.

In ultima intalnire dintre cele doua, jucatorii lui Gerrard au facut spectacol, inscriind nu mai putin de 8 goluri in poarta rivalilor. Ianis Hagi a fost rezerva in acel meci si a intrat in teren in minutul 69, fara sa se remarce.