Ianis Hagi Glasgow Rangers Scotia Stranieri "A avut cateva atingeri de maestru!" Ce scrie presa din Scotia dupa un nou meci ca titular al lui Ianis Hagi la Rangers! Mijlocasul roman a evoluat 82 de minute in infrangerea cu Klilmarnock
Data publicarii: Joi 13 Februarie 2020, 08:54
Data actualizarii: Joi 13 Februarie 2020, 08:57

Ce scrie presa din Scotia dupa un nou meci al lui Ianis Hagi la Rangers.

Glasgow Rangers a pierdut deplasarea de la Kilmarnock, iar sansele la titlu s-au diminuat tot mai mult, dupa ce Celtic a castigat cu 5-0, pe teren propriu cu Hearts. Distanta dintre cele doua echipe este de 10 puncte in acest moment.

Ianis Hagi a inceput meciul titular, iar in minutul 23 i-a pasat lui Joe Aribo care a trimis mingea putin pe langa poarta. Arfield a deschis scorul pentru Rangers, in minutul 32, insa Steven O'Donnell a restabilit egalitatea in minutul 77.

Mijlocasul roman a fost schimbat in minutul 82 de Steven Gerrard, iar in minutul 89, Borphy a inscris golul decisiv pentru gazde.

Presa din Scotia a analizat prestatia lui Ianis Hagi si e de parere ca internationalul roman a avut unele atingeri de maestru.

"Ianis a creat prima sansa de gol a lui Rangers, cu o pasa din prima catre Joe Aribo", scriu cei de la Four Four Two.

"A provocat aplauze prin unele atingeri de maestru, insa e pacat ca suturile sale nu si-au atins tinta"