"Vrem suspendarea lui Messi!" :)) Mesajul demential al celor de la Sevilla inaintea returului cu Barcelona

fc barcelona BARCELONA - SEVILLA Barcelona Copa del Rey Copa del Rey Lionel Messi Spania "Vrem suspendarea lui Messi!" :)) Mesajul demential al celor de la Sevilla inaintea returului cu Barcelona
Data publicarii: Miercuri 30 Ianuarie 2019, 15:49
Data actualizarii: Miercuri 30 Ianuarie 2019, 15:51

Returul sferturilor din Copa del Rey, Barcelona - Sevilla, este in aceasta seara pe www.sport.ro, Facebook/Sport.ro si in aplicatia de mobil Sport.ro.

Sevilla a reusit sa castige surprinzator in tur contra celor de la Barcelona, scor 2-0, si spera sa elimine castigatoarea ultimelor 4 editii din Copa del Rey. Spre deosebire de partida tur insa, la Barcelona va juca si Leo Messi! Acesta, alaturi de Sergio Busquets, a fost menajat in primul meci de Ernesto Valverde.

Sevilla este una dintre adversarele preferate ale lui Messi - a marcat de 32 de ori in 34 de intalniri cu acestia! Astfel, nu este de mirare gluma facuta de cei de la Sevilla pe retelele de socializare inaintea meciului!

Raspunzand la un hashtag care era popular pe Twitter, "lucruri pe care le-as interzice", cei de la Sevilla au scris: "Messi in sferturile Copa del Rey".