Athletic Bilbao Barcelona Cupa Spaniei Leo Messi Spania Messi zambeste din nou la Barcelona! :) Victorie categorica a catalanilor in finala Cupei Spaniei! Aici ai ce s-a intamplat in Bilbao 0-4 Barcelona
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Duminica 18 Aprilie 2021, 00:02
Data actualizarii: Duminica 18 Aprilie 2021, 01:08

Barcelona a castigat finala Cupei Spaniei!

Dupa ce au pierdut finala Supercupei in fata lui Bilbao, catalanii si-au luat revansa in finala Cupei, acolo unde au castigat categoric!

• Athletic Bilbao 0-4 Barcelona | Sa vina trofeul la Messi! Dubla in finala Cupei Spaniei! Meci perfect al catalanilor

Dupa o prima repriza in care nu s-a inscris, Barcelona s-a dezlantuit in partea secunda. Antoine Griezmann, trimis titular de Koeman a inscris in minutul 60 si a deschis recitalul. Trei minute mai tarziu, De Jong a marcat din pasa lui Alba.

Leo Messi a iesit la rampa cu un gol marca inregistrata, dupa o combinatie superba cu Frenkie De Jong! Argentinianul a patruns in careu, si-a driblat adversarii si a inscris superb cu un sut in dreapta portarului.

Acelasi Messi a facut 'dubla' in minutul 72, la patru minute dupa prima reusita, dupa o serie fantastica de pase ale catalanilor.