VIDEO EXCLUSIV „Am dormit și la prânz!” :) Tavi Popescu, spumos la declarații după debutul la națională! Obiectiv mare pentru 'perla' FCSB: „Vreau să calific naționala la Mondial!”

Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Vineri 25 Martie 2022, 22:32
Data actualizarii: Vineri 25 Martie 2022, 22:48

România a pierdut primul amical al primăverii, duelul cu Grecia de pe teren propriu, 0-1.

Naționala României nu a reușit să câștige la debutul lui Edward Iordănescu pe banca tehnică, pierzând după golul înscris de Bouchalakis în prima repriză. „Tricolorii” au fost mai periculoși în a doua repriză, după schimbările făcute de Edward Iordănescu, însă nu au putut să marcheze.

Meciul cu Grecia a bifat și debutul lui Octavian Popescu în tricoul naționalei. Tânărul fotbalist de la FCSB a intrat în minutul 61, reușind să creeze faze periculoase în jumătatea adversă

• Octavian Popescu, declarații după debutul în tricoul naționalei

Octavian Popescu: „Cea mai mare dorință e să ajung cu naționala la Mondial și să o calific eu!”

Jucătorul roș-albaștrilor a vorbit la finalul partidei, dezvăluind un obiectiv măreț pe care îl are alături de naționala României.

„Nu am primit botezul încă. A fost un meci frumos, o atmosferă foate frumoasă, dar din păcate nu am reușit să câștigăm. Ce, am fost fericit când am fost chemat, am sunat pe cine mi-a venit primul în minte.

Am dormit foarte liniștit, am dormit și la prânz. Așteptam convocarea. Am fost foarte pregătit și sunt fericit că am reușit să debutez. M-a integrat foarte bine Tănase cu colegii.

Mă cunoșteam de la FCSB cu domnul selecționer și s-a comportat foarte bine și mă ajută foarte mult toată lumea din staff și colegii. Am început foarte bine anul cu 3 sau 4 goluri marcate, cât am reușit să marchez în sezonul trecut în total și sunt foarte fericit.

E cea mai mare dorință a mea, să ajung cu naționala la un Campionat Mondial și să o calific eu. Mi-aș fi dorit un gol, dar nu a fost să fie”, a declarat Octavian Popescu la PRO X.