VOLUNTARI - CRAIOVA 1-2 | Emotii pentru Contra: Bancu a jucat accidentat! "A simtit dureri inca de la incalzire" Anuntul uluitor al lui Papura

Nicusor Bancu Corneliu Papura Cosmin Contra Echipa Nationala Universitatea Craiova Nationala VOLUNTARI - CRAIOVA 1-2 | Emotii pentru Contra: Bancu a jucat accidentat! "A simtit dureri inca de la incalzire" Anuntul uluitor al lui Papura
Data publicarii: Vineri 30 August 2019, 23:22
Data actualizarii: Vineri 30 August 2019, 23:26

Craiova a luat greu cele trei puncte la Voluntari.

Chiar daca Voluntari a ramas in 10 inca din minutul 55, Craiova s-a chinuit sa obtina victoria. Golul care le-a adus cele trei puncte oltenilor a venit abia in minutul 86.

La finalul partidei, Corneliu Papura, actualul antrenor al Craiovei, a marturisit ca Nicusor Bancu, cel care a avut interventii nefericite in prima repriza si pe care a fost nevoit sa-l schimbe la pauza, a simtit dureri inca de la incalzire. Totusi, Papura a decis sa-l foloseasca. Amintim ca Bancu este si in lotul lui Cosmin Contra pentru meciurile cu Spania si Malta.

Mai mult, Papura a vorbit despre viitorul sau dupa venirea lui Victor Piturca pe banca oltenilor. Acesta a spus ca nu s-ar simti lezat daca ar deveni secundul lui Piturca, dupa ce a fost principal la olteni.

"Trebuia sa inchidem meciul mai devreme. Echipa adversa nu a reusit sa isi creeze nicio oportunitate, puteam sa inscriem mult mai mult si sa stam linistiti pe final. La pauza cred ca au constientizat ca echipa adversa doar se apara si au reusit sa fie mai rapizi.

Destul de greu, pentru ca in momentul in care adversarul se apara, el e proaspat, poate sa deschida culoarele rapid.

Nu cred ca au fost erori la Bancu si Cicaldau, au fost incercari nereusite. Se intampla, sunt lucruri absolut reale. Cu siguranta va mai gresi Bancu pe viitor, nu este robot. Cu siguranta e cel mai bun fundas din Romania. De la incalzire a simtit dureri la picior si am fost obligat sa il inlocuiesc la pauza. Va merge la nationala si va vedea antrenorul de acolo.

Nu ar fi nicio retrogradare sa fiu secundul lui Victor Piturca, dar staff-ul se va anunta oficial pe 1 septembrie", a spus Corneliu Papura la finalul partidei, la DigiSport.