UEFA a anuntat programul complet al EURO 2020! Cand si unde joaca Romania daca se califica

UEFA a anuntat programul complet al EURO 2020! Cand si unde joaca Romania daca se califica

ASA ARATA GRUPELE DE LA EURO 2020

UEFA a anuntat programul oficial al EURO 2020. Romania, daca se va califica, va juca in Grupa C alaturi de Olanda, Austria si Ucraina.

In eventualitatea in care vom obtine ultimele bilete pentru EURO 2020 vom juca primul meci cu Austria, la Bucuresti, apoi a doua partida cu Ucraina tot la Bucuresti, iar meciul cu Olanda se va juca la Amsterdam.


Programul complet al EURO 2020:


FAZA GRUPELOR

Vineri, 12 iunie

Grupa A: Turcia - Italia (21:00, Roma)

Sambata, 13 iunie

Grupa A: Tara Galilor - Elvetia (15:00, Baku)
Grupa B: Danemarca - Finlanda (18:00, Copenhaga)
Grupa B: Belgia - Rusia (21:00, St. Petersburg)

Duminica, 14 iunie

Grupa D: Anglia - Croatia (15:00, Wembley)
Grupa C: Austria - Castigatoarea play-off-ului D sau A din Liga Natiunilor (18:00, Bucuresti)
Grupa C: Olanda - Ucraina (21:00, Amsterdam)

Luni, 15 iunie

Grupa D: Castigatoarea play-off-ului C din Liga Nariunilor - Cehia (15:00, Glasgow)
Grupa E: Polonia - Castigatoarea play-off-ului B din Liga Natiunilor (18:00, Dublin)
Grupa E: Spania - Suedia (21:00, Bilbao)

Marti, 16 iunie

Grupa F: Castigatoarea play-off-ului A sau D din Liga Natiunilor - Portugalia (18:00, Budapesta)
Grupa F: Franta - Germania (21:00, Munchen)

Miercuri, 17 iunie

Grupa B: Finlanda - Rusia (15:00, St. Petersburg)
Grupa A: Turcia - Tara Galilor (18:00, Baku)
Grupa A: Italia - Elvetia (21:00, Roma)

Joi, 18 iunie

Grupa C: Ucraina - Castigatoarea play-off-ului A sau D din Liga Natiunilor (15:00, Bucuresti)
Grupa B: Danemarca - Belgia (18:00, Copenhaga)
Grupa C: Olanda - Austria (21:00, Amsterdam)

Vineri, 19 iunie

Grupa E: Suedia - Castigatoarea play-off-ului B din Liga Natiunilor (15:00, Dublin)
Grupa D: Croatia - Cehia (18:00, Glasgow)
Grupa D: Anglia - Castigatoarea play-off-ului C din Liga Natiunilor (21:00, Londra)

Sambata, 20 iunie

Grupa F: Castigatoarea play-off-ului A sau D din Liga Natiunilor - Franta (15:00, Budapesta)
Grupa F: Portugalia - Germania (18:00, Munchen)
Grupa E: Spania - Polonia (21:00, Bilbao)

Duminica, 21 iunie

Grupa A: Italia - Tara Galilor (18:00, Roma)
Grupa A: Elvetia - Turcia (18:00, Baku)

Luni, 22 iunie

Grupa C: Castigatoarea play-off-ului A sau D din Liga Natiunilor - Olanda (18:00, Amsterdam)
Grupa C: Ucraina - Austria (18:00, Bucuresti)
Grupa B: Rusia - Danemarca (21:00, Copenhaga)
Grupa B: Finlanda - Belgia (21:00, St. Petersburg)

Marti, 23 iunie

Grupa D: Cehia - Anglia (21:00, Londra)
Grupa D: Croatia - Castigatoarea play-off-ului C din Liga Natiunilor (21:00, Glasgow)

Miercuri, 24 iunie

Grupa E: Castigatoarea play-off-ului B din Liga Natiunilor - Spania (18:00, Bilbao)
Grupa E: Suedia - Polonia (18:00, Dublin)
Grupa F: Germania - Castigatoarea play-off-ului A sau D din Liga Natiunilor (21:00, Munchen)
Grupa F: Portugalia - Franta (21:00, Budapesta)

Se califica in "optimi" primele doua echipe din grupa plus cele mai bune 4 locuri 3.

FAZE ELIMINATORII

Optimi

Sambata, 27 iunie

1: 2A - 2B (18:00, Amsterdam)
2: 1A - 2C (21:00, Londra)

Duminica, 28 iunie

3: 1C - 3D/E/F (18:00, Budapesta)
4: 1B - 3A/D/E/F (21:00, Bilbao)

Luni, 29 iunie

5: 2D - 2E (18:00, Copenhaga)
6: 1F - 3A/B/C (21:00, Bucuresti)

Marti, 30 iunie

7: 1D - 2F (18:00, Dublin)
8: 1E - 3A/B/C/D (21:00. Glasgow)

Sferturi

Vineri, 3 iulie

"Sfert" 1: Castigatoarea meciului 6 din "optimi" - castigatoarea meciului 5 (18:00, Saint Petersburg)
"Sfert" 2: Castigatoarea meciului 4 din "optimi" - castigatoarea meciului 2 (21:00, Munchen)

Sambata, 4 iulie

"Sfert" 3: Castigatoarea meciului 1 din "optimi" - Castigatoarea meciului 3 (18:00, Baku)
"Sfert" 4: Castigatoarea meciului 8 din "optimi" - Castigatoarea meciului 7 (21:00, Roma)

Semifinale

Marti, 7 iulie

Semifinala 1: Castigatoarea meciului 1 din "sferturi" - castigatoarea meciului 2 (21:00, Londra)

Miercuri, 8 iulie

Semifinala 2: Castigatoarea meciului 4 din "sferturi" - castigatoarea meciului 3 (21:00, Londra)

Finala

Duminica, 12 iulie

Castigatoare semifinala 1 - castigatoare semifinala 2 (21:00, Londra)
 



VIDEO PROTVPLUS.RO

Cum a ajuns România o ţară de proprietari. Rolul jucat de Mafia imobiliară
BRAT