ROMANIA - GERMANIA 2-4: Gica Hagi se inclina in fata echipei U21: "Generatia lor e mai buna decat a noastra!" Unde ne-a depasit Germania

Data publicarii: Joi 27 Iunie 2019, 21:29
Data actualizarii: Joi 27 Iunie 2019, 21:45

Gica Hagi e mandru de Romania U21, chiar daca a ratat finala EURO pe final cu Germania, 2-4.

Romania U21 condus la pauza semifinalei EURO cu Germania, insa nemtii au fost mai puternici fizic in final si au reusit sa se impuna cu 4-2. Gica Hagi e mandru oricum de elevii lui Radoi si spune ca acestia au depasit deja Generatia de Aur, care n-a jucat niciodata o semifinala.

Hagi: Am jucat de la egal la egal cu Germania!

"Este o generatie de exceptie, chiar daca suntem suparati ca puteam sa catsigam. Ei au fost mai proaspeti repriza a doua, au venit peste noi si au dominat. Au avut ocazii. Pacat, dar felicitari din toata inima. Pentru ei, ne-au scos in strada, ne-au dat sperante in continuare, speram sa-si construiasca o cariera frumoasa si sa ajute nationala in continuare. Nu are rosgt sa vorbim de arbitraj, nu am ce sa comentez. Din pacate, repriza a doua se putea mai mult, dar asta.

Trebuie sa-i felicitam, sa le uram curaj, sunt tineri si au nevoie de suport ca sa faca performanta la nivelul cel mai mare. Invata din meciul asta, vad ce inseamna performanta, nivelul inalt. Cu acest rezultat, am jucat de la egal la egal cu Germania. Aceasta generatie ne-a depasit pe noi, noi n-am jucat semifinala si felicitarile mele", a spus Gica Hagi.