"Nu am nicio treaba cu FCSB!" Raspunsul lui Ivan la oferta lui Becali, dat imediat dupa victoria Romaniei cu Tara Galilor

Data publicarii: Sambata 13 Octombrie 2018, 08:23
Data actualizarii: Sambata 13 Octombrie 2018, 08:31

Romania a castigat cu 2-0 cu Tara Galilor si are nevoie de un punct din partida cu Liechtenstein pentru calificarea la Euro, marti de la ora 21.00 in direct la Pro X.

Andrei Ivan a fost titular in atacul nationalei de tineret contra Tarii Galilor, ratand mai multe oportunitati excelente. Cea mai mare a venit in a doua repriza, la scorul de 0-0, cand Ivan a trimis pe langa poarta dupa ce a driblat si portarul!

"Suntem o familie. Sunt bucuros ca ma aflu aici, la U21. Am dat totul pe teren si asa vom face la fiecare meci. Ne-am dorit aceasta victorie. Prima repriza nu am jucat cu incredere.

Sa credem in noi ca vom castiga, ca suntem cea mai buna echipa din grupa si de asta suntem pe primul loc. Trebuie sa avem o evolutie buna, de asta jucam pentru Romania, suntem cei mai buni jucatori din Romania. Nu am avut presiune.

Eu cred ca mai e mult pana la Generatia de Aur, trebuie sa ne calificam si vom vedea ce va fi. Sunt foarte bucuros ca au venit sa ne sustina. Sunt bucuros ca au fost aici. Cred ca le-am dat un motiv celor de la nationala mare sa castige cu Serbia.

Suntem foarte multi jucatori talentati la U21, si vom vedea ce va fi la Euro" a spus Andrei Ivan dupa victoria cu Tara Galilor.

Ivan a fost intrebat de oferta lui Gigi Becali de a veni la FCSB - Becali a declarat saptamana trecuta ca vrea sa-l cumpere pe Ivan de la Krasnodar, echipa de la care este imprumutat romanul la Rapid Viena.

"Nu vreau sa vorbesc despre FCSB, nu am nicio treaba cu acest club. Am contract cu Rapid Viena" a mai spus Ivan.