Lionel Messi Barcelona Liga Campionilor VIDEO | "Sa nu fim fraieri!" Capitanul Messi, discurs incurajator pentru jucatorii Barcelonei la pauza meciului cu Napoli! Ce le-a spus
Data publicarii: Duminica 09 August 2020, 14:04
Data actualizarii: Duminica 09 August 2020, 14:07

Barcelona s-a impus pe teren propriu cu Napoli, scor 3-1, si s-a calificat in sferturile Ligii Campionilor.

In turul din Italia, catalanii au invins cu 1-0, iar aseara aveau deja 3-1 la pauza meciului.

Cu toate acestea, Messi s-a aratat extrem de motivat inainte sa inceapa repriza secunda si a fost surprins pe tunelul dinspre vestiare in timp ce isi incuraja coechipierii:

"Vor iesi in forta, sa nu fim fraieri. Avem doua goluri avantaj, deci sa nu fim fraieri! Trebuie sa fim linistiti", le-a transmis Messi fotbalistilor.

Starul argentinian a fost sustinut puternic de coechipieri. Suarez a sustinut acelasi lucru pe care l-a zis si Messi, in timp ce Sergi Roberto a completat: "Mingea, trebuie sa avem mingea!"

Inainte de revenirea pe gazon, si-au facut aparitia Jordi Alba si Pique, alte doua nume importante din vestiarul Barcelonei, care au spus: "Cand recuperam mingea si ne retragem, nu o dam la portar!".

Catalanii au reusit sa mentinta tabela intacta in repriza secunda si au obtinut calificarea in sferturi, unde o vor intalni pe Bayern Munchen.