VINE CUTREMURUL PENTRU MESSI IN SFERTURI: Barcelona-Bayern! AICI TOT ce s-a intamplat in Champions League si cum arata sferturile | Barca 3-1 Napoli | Bayern 4-1 Chelsea

Liga Campionilor Ovidiu Hategan Liga Campionilor MAGIE PENTRU MESSI in Barca 2-0 Napoli! Bayern 2-0 Chelsea! S-a dat DRUMUL la goluri! AICI AI TOT ce s-a intamplat
Live Blog
CHAMPIONS LEAGUE
Data publicarii: Sambata 08 August 2020, 14:21
Data actualizarii: Duminica 09 August 2020, 00:00

Urmarim si comentam impreuna partidele din Liga Campionilor pe www.sport.ro si Facebook sport.ro

23:58 08 Aug
Soc major in sferturile Champions League! Barcelona-Bayern se joaca vineri! In semifinale putem avea City vs Barca/Bayern si Atletico vs PSG! Toate partidele se disputa in capitala Portugaliei, Lisabona, pe stadioanele lui Sporting si Benfica!

23:51 08 Aug
Milik a marcat pentru Napoli in minutul 81, dar brigada din Turcia a anulat reusita pentru offside!

23:43 08 Aug
GOOOOL BAYERN! Al 13-lea gol pentru Lewandowski in Champions League sezonul ata!

23:38 08 Aug
GOOOL BAYERN! Marcheaza si Tolisso!!!

23:29 08 Aug
La faza penalty-ului acordat pentru Barca, in finalul primei reprize, Messi le-a dat mari emotii colegilor sai, staff-ului tehnic si fanilor. A avut nevoie de mai multe minute de ingrijiri medicale si a parut sa aiba dureri mari la glezna. Pana la urma, a putut continua meciul.

22:54 08 Aug
GOOOL NAPOLI! Si italienii primesc penalty in finalul reprizei! Marcheaza Insigne!

22:51 08 Aug
GOL CHELSEA! E 2-1 la Munchen. Abraham a profitat de o eroare a lui Neuer si a impins mingea in plasa din apropiere!

22:50 08 Aug
GOOOOL BARCELONA! Suarez transforma penalty-ul!

22:47 08 Aug
Messi e accidentat de Koulibaly, dupa ce i-a furat mingea in careu. Arbitrul Cakir verifica reluarile la marginea terenului si da penalty! Messi acuza dureri la glezna, desi a primit minute de ingrijiri medicale.

22:35 08 Aug
Barcelona a marcat inca o data, tot prin Messi, dar asistentul VAR anuleaza reusita pentru hent!

22:32 08 Aug
GOOOOL BAYERN! Nemtii n-au mila de pustii lui Chelsea. E 2-0, a marcat si Perisic!

22:27 08 Aug
GOOOOL BARCELONA!!! NUMAR DE MAGIE AL LUI MESSI!

22:14 08 Aug
GOL BARCELONA!!! GOL LENGLET! Lovitura de cap a francezului, imposibil de oprit pentru Ospina! Napoli cere analiza VAR, dar arbitrul Cakir discuta cu asistentul virtual si acorda golul.

22:11 08 Aug
GOL LEWANDOWSKI!!! GOL BAYERN! Nemtii au marcat din penalty in minutul 9! Lewandowski ajunge la 12 goluri in acest sezon de Champions League!

22:05 08 Aug
Bara Napoli dupa doar 90 de secunde! Mertens a lovit rau mingea, care a atins bara si a iesit in aut de poarta. Sansa mare Napoli, dupa eroarea lui Pique!

22:02 08 Aug
Au inceput meciurile zilei din Champions League!

14:23 07 Aug
Barcelona - Napoli si Bayern - Chelsea sunt LIVE TEXT pe WWW.SPORT.RO, de la 22:00

Liga Campionilor ofera inca doua dueluri tari in aceasta seara, de la ora 22:00. Dupa ce ieri Manchester City si Lyon s-au calificat in sferturi, in aceasta seara, Barcelona si Bayern cauta calificarea.

Barcelona primeste vizita lui Napoli, dupa ce in meciul tur scorul a fost 1-1. Mertens si Griezmann erau marcatorii celor doua echipe, in duelul care avea loc pe 25 februarie.
In cealalta partida, Bayern pleaca cu un avantaj consistent. In meciul tur, bavarezii s-au impus cu 3-0 si echipa antrenata de Frank Lampard are o misiune extrem de dificila in aceasta seara pe Alianz Arena.
Gnabry cu o dubla si Lewandowski aduceau victoria pe Stamford Bridge, tot pe 25 februarie. In returul de la Munchen, Ovidiu Hategan va fi la centru, ajutat de asistentii Octavian Sovre, Sebastian Gheorghe si Radu Petrescu.

Rezumatul partidei tur Napoli 1-1 Barcelona

Cele mai tari goluri marcate de Bayern Munchen in acest sezon de Liga Campionilor

• Fotbalul REGE revine! Barcelona - Napoli si Bayern - Chelsea, LIVE TEXT, de la 22:00! Ovidiu Hategan e la centrul partidei de la Munchen