FOTO Dan Petrescu, furios după golul încasat de CFR! Imagini cu tehnicianul ardelenilor

Dan Petrescu cfr Pyunik Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 13 Iulie 2022, 23:31
Data actualizarii: Miercuri 13 Iulie 2022, 23:37

CFR Cluj a fost egalata în ultimele minute regulamentare de Pyunik Erevan, iar meciul a fost trimis în prelungiri.

Trupa lui Dan Petrescu a deblocat rapid tabela de marcaj, în minutul 6, și a fost egalată în ultimele momente de joc. Zoran Gajic trimite o lovitură de excepție cu capul și îl învinge pe Bălgrădean, trimițând partida în prelungiri.

Dan Petrescu, furios

Imediat după golul înscris de Gajic, Dan Petrescu a fost surprins nervos la marginea terenului. Tehnicianul a țipat la jucătorii săi și a părut că nu înțelege maniera în care CFR Cluj a luat gol.

Statisticile după cele 90 de minute

CFR Cluj a avut un procentaj al posesiei mai bun, 52%-48%, potrivit statisticilor FlashScore. Ardelenii au stat mai bine și la capitolul ocazii de gol, 13-4. Pyunik a rămas cu un singur șut pe poartă, anume golul, iar CFR a atins de cinci ori spațiul porții lui Yurchenko.