"Nu imi paseaza mingea!" Aguero, FURIOS la finalul meciului cu Gladbach! Momentul pe care camerele nu l-au surprins

Sergio Aguero Borussia Monchengladbach Champions League Manchester City Liga Campionilor "Nu imi paseaza mingea!" Aguero, FURIOS la finalul meciului cu Gladbach! Momentul pe care camerele nu l-au surprins
Data publicarii: Miercuri 17 Martie 2021, 19:50
Data actualizarii: Miercuri 17 Martie 2021, 19:51

Manchester City s-au calificat in sferturile de finala Champions League, dupa ce s-au impus in dubla mansa cu Borussia Monchengladbach.

Sergio Aguero a primit 15 minute in meciul cu Gladbach din returul Champions League, cand scorul era deja 2-0 pentru echipa sa. Revenit dupa accidentarea suferita la inceputul anului, Aguero a inscris etapa trecuta, insa in meciul cu nemtii nu a mai avut o seara la fel de buna.

Atacantul argentinian a incheiat meciul nervos pe coechipierii sai, iar in timp ce ei sarbatoreau calificarea, a plecat furios spre vestiar spunand: "Nu imi paseaza mingea!"

Un utilizator de pe Twitter a publicat si o filmare in acest sens, la un contraatac al lui City, cand Aguero se afla intr-o pozitie buna de a inscrie, insa coechipierii sai l-au ignorat complet.

Argentinianul ar putea pleca de la City la finalul sezonului, iar numele sau a fost asociat cu un posibil transfer la Barcelona.