Buffon n-a fost singurul care si-a iesit din minti! Ce le-a spus Chiellini lui Marcelo si Varane dupa penalty-ul din minutul 90+3

Real Madrid Giorgio Chiellini Juventus Torino Liga Campionilor uefa champions league Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 12 Aprilie 2018, 17:03
Data actualizarii: Joi 12 Aprilie 2018, 17:06

Jucatorii lui Juventus au facut un meci formidabil pe Bernabeu, dar au pierdut calificarea in semifinalele UCL in minutele de prelungiri, dupa un penalty controversat.

Juve a facut un meci mare de tot pe Bernabeu. Italienii au intors scorul de la Torino si au condus cu 3-0 la Madrid pana in minutul 90+7, cand Ronaldo a transformat o lovitura de la 11 metri acordata de centralul englez Michael Oliver.

Penalty-ul a fost puternic contestat de oaspeti, care au sarit "la gatul" arbitrului.

Buffon s-a certat cu Michael Oliver si a fost eliminat pentru cuvintele grele pe care i le-a adresat acestuia.

Pe de alta parte, Giorgio Chiellini s-a rastit la Marcelo si Varane.

"Cu cat ati platit arbitrul?!", a urlat acesta.

"Intr-un meci de fotbal, arbitrul este persoana care trebuie remarcata cel mai putin. Nu suntem primii si nici ultimii care suferim o astfel de nedreptate", a spus fundasul lui Juventus la final.