Buffon n-a fost singurul care si-a iesit din minti! Ce le-a spus Chiellini lui Marcelo si Varane dupa penalty-ul din minutul 90+3
Joi 12 Aprilie 2018, 17:03

Jucatorii lui Juventus au facut un meci formidabil pe Bernabeu, dar au pierdut calificarea in semifinalele UCL in minutele de prelungiri, dupa un penalty controversat.

Morosanu da cu pumnul IN DIRECT la ProTV si PRO X, pe 14 decembrie, in Dynamite Fighting Show! Gala incepe la PRO X de la 20:00! Morosanu se bate la PRO TV de la 23:30!

Instaleaza gratuit aplicatia Sport.ro pentru Android si iPhone: stiri de ultima ora si toate sporturile LIVE!

Juve a facut un meci mare de tot pe Bernabeu. Italienii au intors scorul de la Torino si au condus cu 3-0 la Madrid pana in minutul 90+7, cand Ronaldo a transformat o lovitura de la 11 metri acordata de centralul englez Michael Oliver.

Penalty-ul a fost puternic contestat de oaspeti, care au sarit "la gatul" arbitrului.

Buffon s-a certat cu Michael Oliver si a fost eliminat pentru cuvintele grele pe care i le-a adresat acestuia.

Pe de alta parte, Giorgio Chiellini s-a rastit la Marcelo si Varane.

"Cu cat ati platit arbitrul?!", a urlat acesta.

"Intr-un meci de fotbal, arbitrul este persoana care trebuie remarcata cel mai putin. Nu suntem primii si nici ultimii care suferim o astfel de nedreptate", a spus fundasul lui Juventus la final.