liga 2 Astra Giurgiu Ibrahim Diarra Petrolul Ploiesti Liga 2
Data publicarii: Duminica 31 Octombrie 2021, 15:22
Data actualizarii: Duminica 31 Octombrie 2021, 15:25

Petrolul Ploieşti a reuşit a zecea sa victorie consecutivă în Liga 2.

Fotbaliștii lui Nicolae Constantin au trecut cu scorul de 2-1, de Astra Giurgiu, duminică, în deplasare, în etapa a douăsprezecea din Liga 2.

Pentru echipa antrenată de Nicolae Constantin au înscris Eugeniu Cebotaru (25) şi Darius Buia (86), golul de onoare al Astrei fiind reuşit de Carlo Danciu (47). Astra a jucat mai bine de o repriză în zece oameni, după eliminarea lui Tiberiu Giuroiu (36).

Meciul a fost unul extrem de încărcat și s-a lăsat chiar și cu eliminare. După o fază petrecută în minutul 35, „centralul” partidei i-a arătat cartonașul roșu lui Tiberiu Giuroiu, după ce acesta l-ar fi jignit pe Ibrahim Diarra (21 de ani), din Mali.

Diarra a văzut și el cartonașul galben, după ce, deranjat fiind de insultele lui Giuroiu, l-a bruscat pe acesta.