Dinamo, victorie în amicalul cu Petrolul! Rednic a avut un jucător în probe

dinamo - petrolul Dinamo Mircea Rednic petrolul Superliga
Data publicarii: Sambata 09 Octombrie 2021, 14:31
Data actualizarii: Sambata 09 Octombrie 2021, 14:33

Dinamo a disputat un meci amical în compania liderului din Liga 2, Petrolul Ploiești. ”Câinii” lui Mircea Rednic s-au impus cu 3-2.

Petrolul a condus cu 1-0 prin reușita lui Senad Jarovic din minutul patru. Ricardo Grigore a egalat două minute mai târziu.

Dinamo a câștigat amicalul cu Petrolul

Cebotaru i-a adus din nou pe ploieșteni în avantaj, dar ”câinii” au revenit după reușitele semnate de Cătălin Măgureanu, în minutele 85 și 89, iar scorul final a fost 3-2.

Rednic l-a titularizat pentru această partidă pe Salif Cisse, atacant venit în probe la Dinamo. Tot în probe a fost și Michel Espinosa, care a rămas pe bancă pe tot parcursul meciului.

Dinamo - Petrolul 3-2

Dinamo: Eșanu (46 Iliev) – Nica (67 Borcea), Almeida (72 Dudea), Grigore, Radu – Torje (77 Măgureanu), Răuță (46 Crețu), Filip, Sorescu – Țîră (46 Itu), Cisse (46 Ivanovski)

Petrolul: Avram - Rus, Lică, Manolache, Oprea - Chindriș, Seto - Constantinescu, Buia, Saim Tudor – Jarovic

După reluarea campionatului, Dinamo va juca în deplasare, pe terenul celor de la Gaz Metan Mediaș.

Petrolul va juca tot în deplasare în Liga 2, în compania lui FC Brașov.