FC Unirea Constanta FC Buzau liga 2 Liga 2 Meci ireal în Liga 2: 10 goluri în 47 de minute încasate de Unirea Constanța! Cât s-a terminat partida
Data publicarii: Sambata 28 August 2021, 14:46
Data actualizarii: Sambata 28 August 2021, 14:50

Etapa a cincea din Liga 2 a adus și meciul cu cel mai mare scor din acest sezon.

FC Buzău și Unirea Constanța, echipa care în sezonul trecut se numea Farul, este meciul care a dat cele mai multe goluri din această etapă și, cel mai probabil, din acest sezon.

Rămasă fără antrenor, după ce Ianis Zicu și-a dat demisia în urmă cu două etape, iar mai mulți fotbaliști au plecat, Unirea Constanța s-a deplasat la Buzău cu jucători a căror medie de vârstă este sub 18 ani, iar rezultatul a fost unul categoric.

• Meci ireal în Liga 2: 10 goluri în 47 de minute încasate de Unirea Constanța! Cât s-a terminat partida

Gazdele au intrat cu avantaj 9-0 la pauză, iar până în minutul 47 al meciului s-au înscris deja 10 goluri. FC Buzău a mai înscris trei goluri până la final, iar rezultatul este unul extrem de rușinos.

Unirea Constanța este numele schimbat al echipei care anul trecut se numea Farul. Acest nume aparține echipei pregătite de Gheorghe Hagi, din Liga 1, după ce s-a realizat fuziunea cu FC Viitorul.