csa steaua liga 2 Viitorul Pandurii Targu Jiu Liga 2 CSA Steaua, start perfect în Liga 2! Victorie pentru elevii lui Oprița la Târgu Jiu
Data publicarii: Marti 10 August 2021, 21:20
Data actualizarii: Marti 10 August 2021, 21:22

Viitorul Pandurii Târgu Jiu și CSA Steaua s-au întâlnit în a doua etapă din Liga 2, 0-2.

„Militarii” au două victorii în primele două meciuri jucate în Liga 2. După ce au câștigat cu 1-0, pe teren propriu, cu Csikszereda, roș-albaștrii s-au impus și în deplasarea de la Târgu Jiu.

Răsdan a deschis scorul în minutul 23, stabilind și rezultatul de la pauză. Căpitanul a fost cel care a făcut 'dubla', în minutul 65 al meciului, aducând cele trei puncte echipei sale. CSA Steaua este pe al cincilea loc în Liga 2, cu șase puncte obținute. Lider este 'U' Cluj, care are un golaveraj mai bun.