Steaua Ghencea liga 2 Liga 2 Steaua bate tot în amicale! O nouă victorie categorică obținută de echipa lui Oprița înainte de debutul în Liga 2
Data publicarii: Sambata 24 Iulie 2021, 13:22
Data actualizarii: Sambata 24 Iulie 2021, 13:29

Steaua, o nouă victorie în amicale!

Steaua s-a impus la scor, astăzi, în fața Unirii Constanța, divizionara secudă care a preluat locul Farului în Liga 2, după ce clubul de la malul mării a fuzionat cu Viitorul lui Hagi.

Meciul amical dintre Steaua București și Unirea Constanța s-a încheiat cu victoria „roș-albaștrilor”, scor 3-0.

• Steaua bate tot în amicale! O nouă victorie categorică obținută de echipa lui Oprița înainte de debutul în Liga 2

Primul gol al partidei a fost marcat de Dragoș Huiban, în minutul 16. Steliștii au mai lovit o dată, cu cinci minute înainte de finalul primei părți, prin Vasile Buhăiescu.

În repriza secundă, minutul 64, Alexandru Zaharia a marcat și el și a stabilit rezultatul final, 3-0.

Pentru steliști urmează prima etapă din Campionatul Național-Liga 2, care va avea loc miercuri, 4 august, pe stadionul Steaua, începând cu ora 20:30, împotriva formației AFK Csikszereda Miercurea Ciuc.