Petrolul Ploiești, victorie în prima etapă din Liga 2. Au învins categoric Poli Iași | Celelalte rezultate ale etapei

Petrolul Ploiesti liga 2 Poli Iasi Liga 2 Petrolul Ploiești, victorie în prima etapă din Liga 2. Au învins categoric Poli Iași sursa foto: Facebook Petrolul Ploiești
Data publicarii: Sambata 31 Iulie 2021, 14:19
Data actualizarii: Sambata 31 Iulie 2021, 16:51

Petrolul Ploiești a debutat cu victorie în primul meci din Liga 2, în fața celor de la Poli Iași, cu 2-0.

Ploieștenii antrenați de Nicolae Constantin au ratat numeroase ocazii până au reușit să deschidă scorul, în minutul 75, datorită reușitei lui Alexandru Șaim Tudor.

Al doilea gol a fost marcat de Mario Bratu în ultimele zece minute ale meciului, închizând tabela de marcaj cu o execuție spectaculoasă din afara careului.