csa steaua Dunarea Calarasi Remus Chipirliu Liga 2
Data publicarii: Sambata 02 Octombrie 2021, 13:49
Data actualizarii: Sambata 02 Octombrie 2021, 14:06

Elevii lui Oprița au câștigat cu 3-0 meciul cu Dunărea Călărași, din etapa a noua a Ligii 2.

În întâlnirea cu Dunărea Călărași din etapa a noua a Ligii 2, CSA Steaua a obținut al șaselea succes în eșalonul secund, impunându-se cu 3-0.

Elevii lui Oprița au punctat prima dată în minutul 59, când Chipirliu a transformat lovitura de la 11 metri. Atacurile roș-albaștrilor au continuat, iar în doar 4 minute, atacantul din Ghencea a fructificat centrarea lui Băjenaru și și-a trecut în cont dubla.

Neacșu avea să închidă tabela în minutul 87, când l-a învins pe Popa cu un șut din colțul careului, marcând golul trei pentru CSA Steaua.

În urma acestui succes, CSA Steaua a urcat pe poziția a patra a Ligii 2, cu 20 de puncte după 9 etape. Primele trei poziții sunt ocupate de Concordia Chiajna, cu 23 de puncte, Petrolul Ploiești, cu 21 de puncte și un meci mai puțin, și FC Hermannstadt, cu 21 de puncte.