EXCLUSIV | Alexa a fugit de la stadion inainte de fluierul final! Ce a putut sa faca la meciul cu Rapid

Dan Alexa ASU Poli Timisoara liga 2 Rapid Liga 2 Alexa si-a iesit din minti la meciul cu Rapid! A parasit banca tehnica inaintea fluierului final! Ce l-a infuriat pe antrenorul Timisoarei
Gabriel-Alexandru Ionita
Data publicarii: Vineri 16 Aprilie 2021, 01:30
Data actualizarii: Vineri 16 Aprilie 2021, 01:30

Dan Alexa a parasit banca tehnica a Timisoarei inainte de finalul meciului de pe teren propriu cu Rapid.

20:45 In ciuda gestului sau la nervi, Alexa a anuntat dupa meci ca nu va parasi Poli in urma rezultatului din jocul cu Rapid.

ASU Poli Timisoara a condus Rapidul cu 1-0 pana in minutul 85. Ignea a deschis scorul pentru banateni in minutul 30, insa finalul de meci a fost de cosmar pentru echipa lui Dan Alexa.

In minutul 85, Rapidul a egalat dupa o faza controversata. Ursu a reusit sa inscrie dupa o pasa a lui Balan, dar aritrul a anulat golul pentru un presupus offside, dar a dat insa penalty pentru giulesteni.

Balan a transformat penalty-ul si a restabilit egalitatea si, mai mult, in primul minut al prelungirilor rapidistii chiar au inscris si golul al doilea prin Antonio Sefer si au castigat meciul cu 2-1.

Rasturnarea de scor a declansat furia lui Dan Alexa, care a plecat de pe banca inainte ca arbitrul sa fluiere finalul meciului.