MM Stoica, declarații furtunoase după ”U” Cluj - FCSB: ”Bătaie de joc! Face zob meci de meci”

”U” Cluj - FCSB MM Stoica Superliga Superliga Mihai Stoica, oficial FCSB
Data publicarii: Marti 20 Februarie 2024, 22:21
Data actualizarii: Marti 20 Februarie 2024, 22:21

Cele două echipe au împărțit punctele în etapa #26 din Superliga României, după ce tabela de marcaj a rămas neschimbată, 0-0, până la capătul celor 90 de minute.

Mihai Stoica, managerul general FCSB, a avut o reacție acidă la adresa arbitrajului de pe ”Cluj-Arena”. Ovidiu Hațegan a fost ”centralul” partidei, ajutat de Sebastian Gheorghe și George Neacșu. La VAR a stat Iulian Călin, alături de asistenul Ferencz Tunyogi.

În fapt, oficialul roș-albaștrilor s-a arătat nemulțumit de faptul că Ovidiu Hațegan i-a arătat doar cartonașul galben lui Anselmo în minutul 20, după ce fotbalistul clujenilor i-a aplicat o lovitură cu cotul în plină figură lui Ovidiu Popescu, în momentul unui duel aerian.

• Mihai Stoica a semnalat faptul că jocul de pe ”Cluj-Arena” ar fi arătat altfel dacă FCSB ar fi evoluat în superioritate numerică în urma eliminării lui Anselmo din debutul meciului

”Nici n-am avut ocazii să zicem că merita mai mult, cu Târnovanu a apărat de la 11 metri şi e clar că nu meritai mai mult. Sunt nemulţumit că mă aşteptam ca Haţegan să arbiteze corect.

Elias (n.r. Charalambous) a zis foarte bine după meci, săptămâna trecută am avut vizita celor de la CCA, care ne-au arătat faza asta şi au spus că atunci când mâna se duce spre mâna jucătorului şi se foloseşte ca o armă, nu s-a zis despre intensitate... Acolo n-a sărit normal, de galben, a lovit cu capul. Din minutul 20, tu dacă joci în 10 e diferit.

Sunt nişte greşeli odioase. E bătaie de joc, de aia, e bătaie de joc. Avem seminar cu ei şi să mergem să-i minţim pe ăia că orice lovitură cu cotul în gură e roşu şi ei dau galben.

Haţegan şi Kovacs au regim special, e clar. Kovacs face zob meci după meci şi ne delectăm cu el la Inter - Atletico. Tu selecţionezi la naţională cei mai buni jucători, dar dacă joacă prost la echipele de club nu mai ajung la naţională. Dacă-şi bat joc de oameni şi nu dau doi bani pe ei când arbitrează. Colţescu a inventat o lovitură liberă şi a ieşit şi gol”, a spus Mihai Stoica, potrivit OrangeSport.