Mihai Stoica n-a mai rezistat și i-a pus la punct pe contestatari! Reacție energică pe rețelele de socializare

Mihai Stoica FCSB MM Stoica Fotbal intern Mihai Stoica, oficial FCSB/sursa foto: Imago
Data publicarii: Marti 20 Februarie 2024, 18:29
Data actualizarii: Marti 20 Februarie 2024, 18:33

FCSB s-a încurcat pe terenul Universității Cluj, scor 0-0, și i-a permis Rapidului să se apropie la șapte puncte în clasament.

Egalul cu U Cluj este al doilea pe care FCSB l-a făcut în ultimele trei etape, iar voci din lumea fotbalului au pus aceste rezultate pe seama despărțirii roș-albaștrilor, în această iarnă, de Andrea Compagno și Damjan Djokovic.

Mihai Stoica, managerul general al FCSB, a ținut să-i contrazică pe cei care consideră că cele două plecări au destabilizat echipa, susținând că, de fapt, liderul a făcut doar egal cu U Cluj, deoarece a fost dezavantajat de arbitru.

„Că aproape toată presa scrisă/vorbită e total contra noastră nu e o noutate. Ce nu pricep e altceva. De ce oamenii care pretind că susțin această echipă și sunt activi pe FB (n.r. - Facebook) găsesc explicații la acest 0-0.

Că nu e Compagno, că lotul e subțire, că a plecat Djokovic, dar nu realizează că U Cluj trebuia să rămână în 10 din minutul 20 și că Roger îi dă peste picior lui Octavian. Fără erori de arbitraj, am bătut 3-0 la Craiova. Fără Compagno și Djokovic”, a scris Mihai Stoica pe rețelele de socializare.

U Cluj - FCSB, scor 0-0

Cea mai mare ocazie a meciului le-a aparținut gazdelor, care au ratat o lovitură de pedeapsă prin Dan Nistor, în minutul 16 al meciului.

În urma rezultatului de luni seară, FCSB a mai pus un punct între ea și Rapid (mărind diferența la șapte), ocupând primul loc în Superliga, cu 55 de puncte. De partea cealaltă, U Cluj a urcat pe opt, cu 34 de puncte.

Etapa următoare, FCSB va primi vizita lui FC Botoșani, duminică, de la ora 20:00, în timp ce U Cluj se va deplasa la Sfântu Gheorghe pentru meciul cu Sepsi, programat duminică, de la 14:00.