Mihai Teja, supărat după înfrângerea cu FCSB: ”Sunt dezamăgit!” Ce l-a nemulțumit

Mihai Teja Superliga Mihai Teja, după înfrângerea cu FCSB: ”Meritam mai mult!”
Iosif Pintilie
Data publicarii: Luni 09 August 2021, 00:32
Data actualizarii: Luni 09 August 2021, 00:42

Gaz Metan Mediaș rămâne cu doar 4 puncte în acest sezon.

Formația pregătită de Mihai Teja a fost învinsă de FCSB, pe Arena Națională, cu scorul de 2-1. FCSB a controlat duelul de la început până la final, însă Gaz Metan a fost aproape de surpiză, fiind egala roș-albaștrilor până în minutul 79.

Mihai Teja, antrenorul principal al lui Gaz Metan Mediaș, crede că echipa lui ar fi trebuit să obțină punct sau puncte din acest meci. Echipa lui a plecat înfrântă, însă crede că se poate contura un sezon frumos la Mediaș.

"Am pierdut meciul. Sunt dezamăgit. Băieții au făcut un meci bun, dar așa e mereu. Jucăm bine, dar pierdem. Așa a fost și anul trecut. În minutul 75 simțeam că putem câștiga.

Atunci când încerci să tragi la poartă din afara careului, e greu cu FCSB. Sunt dezamăgit, pentru că au luptat, au încercat. Îmi pare rău. La fel, în meciul cu FC Argeș, luăm gol în ultima secundă. E vorba și de lipsă de concentrare.

Octavian Popescu trece prin 9 jucători. Era singur și a trecut de toți. E un copil cu calitate, dar eram toți în zonă. Așa a fost și cu Farul, Pitu a trecut printre toți. Trebuie să fim mai atenți, sunt puncte pe care le pierdem printre degete.

Puteam mai mult, mai ales din punct de vedere al jocului. Cei care vin de pe bancă nu ajută cu nimic. Din păcate, nu avem. Poate mai aducem 2-3 jucători. Vedem în funcție de bugetul pe care îl avem", a spus Teja, după meci.