Ireal: acționarul lui Dinamo s-a pozat cu trofeele lui CFR Cluj! Reacția lui Nicolescu: ”Fotografiile sunt amintiri”

andrei nicolescu CFR Cluj - Dinamo Dinamo eugen voicu Superliga Andrei Nicolescu îl fotografiază pe Eugen Voicu în Gruia / Foto: AS.ro.
Data publicarii: Vineri 23 Februarie 2024, 23:07
Data actualizarii: Vineri 23 Februarie 2024, 23:07

Meciul dintre CFR Cluj și Dinamo s-a încheiat cu victoria categorică a ardelenilor, scor 4-0, în etapa a 27-a din Superliga României.

După 0-0 la pauză, CFR Cluj a preluat inițiativa și a marcat de patru ori în 30 de minute în partea secundă. Astfel, ardelenii s-au apropiat de liderul FCSB, iar Dinamo continuă lupta pentru evitarea retrogradării.

Înainte de startul partidei, acționarii lui Dinamo au fost surprinși într-o ipostază care îi va înfuria mai mult ca sigur pe fanii ”câinilor”. Andrei Nicolescu l-a ajutat pe Eugen Voicu să se pozeze cu trofeele lui CFR Cluj.

Imediat după ce fotografia a apărut în spațiul public a venit și reacția din partea administratorului special de la Dinamo. După ce a spus că nu vede nimic greșit, Andrei Nicolescu a încercat să mute atenția către maniera de arbitraj.

Andrei Nicolescu: ”Eugen a vrut să-și facă o poză cu acel trofeu”

„De ce este incredibilă, ce s-a întâmplat? Domnul Voicu a vrut să se fotografieze cu Cupa României pe care era scris și Dinamo București. I-am făcut o fotografie, e doar o fotografie. Fotografiile sunt amintiri, nu știu cum le interpretați dumneavoastră. Nu vorbiți la plural, i-am făcut o fotografie lui Eugen, a vrut să-și facă o poză cu acel trofeu.

Am vorbit despre asta, a vrut să-și facă poza și i-am făcut o poză. Subiectul cred că ar trebui să fie maniera de arbitraj până în minutul 60”, a spus Andrei Nicolescu, la Digi Sport.

În runda următoare, CFR Cluj va juca la Galați contra Oțelului (marți, 21:00), în timp ce Dinamo va primi vizita lui FC Hermannstadt (marți, 18:00).

Grație victoriei de vineri seară, CFR Cluj a urcat, cel puțin temporar, pe locul secund, cu 48 de puncte, la egalitate cu Rapid și la șapte lungimi în spatele liderului FCSB, ambele cu un meci mai puțin.

Pentru Dinamo este primul eșec după două victorii consecutive în Liga 1. "Câinii" rămân pe locul 15, penultimul, cu 22 de puncte.