Ilie Dumitrescu a reacționat imediat după discursul lui Florinel Coman

Ilie Dumitrescu CFR Cluj - FCSB FCSB Florinel Coman Superliga Ilie Dumitrescu
Data publicarii: Luni 11 Decembrie 2023, 08:39
Data actualizarii: Luni 11 Decembrie 2023, 08:39

Ilie Dumitrescu a reacționat imediat după ce a auzit discursul lui Florinel Coman, de după CFR Cluj - FCSB 1-1.

Florinel Coman (25 de ani) a bifat un assist la reușita lui Darius Olaru din prima repriză și a înscris un gol fabulos în partea a doua, dar anulat după ce Sebastian Colțescu a consultat arbitrajul video.

După meci, internaționalul român a avut un discurs echilibrat și a ținut să-și ceară scuze pentru reacția pe care a avut-o la adresa lui Marcel Bîrsan, după meciul cu Oțelul Galați din etapa precedentă.

Ilie Dumitrescu: ”E un lucru senzațional”

Ilie Dumitrescu a auzit discursul lui Coman de după egalul cu CFR Cluj și a vorbit în termeni laudativi despre cel mai eficient jucător al vicecampioanei.

”A fost sensibil la ceea ce s-a discutat, ceea ce e un lucru senzațional. Și-a cerut scuze în public, este senzațional, ne-a încântat și cu evoluția din seara asta.

În seara asta, Coman s-a ridicat la un nivel foarte bun, și pasa pentru Olaru, tot timpul periculos. Este un lider, în partea a doua a jocului, FCSB a făcut un joc foarte bun”, a spus Ilie Dumitrescu, la Digi Sport.

CFR Cluj - FCSB 1-1. Vicecampioana rămâne la cinci puncte față de ardeleni

Panagiotis Tachtsidis a deblocat tabela de marcaj în minutul șapte al meciului, doar că Darius Olaru a restabilit egalitatea după un assist elegant provenit de la Florinel Coman, în minutul 26.

În partea secundă, șeptarul FCSB-ului a înscris o superbitate de gol de la aproximativ 30 de metri, însă reușita sa a fost anulată după ce Sebastian Colțescu a revăzut la monitorul VAR un fault comis anterior reușitei.

La capătul celor 90 de minute, cele două echipe au împărțit punctele, iar FCSB (38 de puncte) a ratat șansa să se distanțeze de ocupanta locului secund, CFR Cluj, care rămâne pe doi cu 33 de puncte.