Ilie Dumitrescu a văzut prima repriză din CFR Cluj - FCSB și a tras imediat concluzia despre Vlad Chiricheș

CFR Cluj - FCSB Ilie Dumitrescu Vlad Chiriches Superliga Ilie Dumitrescu / Foto - Gabriel Chirea
Data publicarii: Duminica 14 Aprilie 2024, 22:01
Data actualizarii: Duminica 14 Aprilie 2024, 22:01

CFR Cluj - FCSB, LIVE TEXT - AICI.

Cele două echipe s-au întâlnit în etapa #4 din play-off-ul Superligii României. FCSB a intrat la pauză cu 1-0 avantaj, în urma reușitei splendide a lui Florinel Coman din minutul 15. Winger-ul roș-albaștrilor a executat perfect o lovitură și l-a învins fără emoții pe Răzvan Sava.

Ilie Dumitrescu a vorbit la pauza meciului despre confruntarea din Gruia și a ținut să puncteze faptul că FCSB a fost inspirată atunci când l-a ales pe Vlad Chiricheș în primul ”11”.

De asemenea, fostul internațional român a mai evidențiat calmitatea din jocul roș-albaștrilor, care sunt extrem de aproape de a câștiga primul titlu după o pauză de nouă ani.

”Mi se pare că FCSB are liniște. Sunt extrem de inspirați când l-au introdus pe Chiricheș titular. Am văzut o liniște în joc. CFR, pe un joc mai direct, a avut câteva faze fixe. Ei sunt periculoși acolo. În momentul când ai doi închizători - Șut, Olaru - și linia defensivă... FCSB e în grafic”, a spus Ilie Dumitrescu la televiziunea DigiSport.

CFR Cluj - FCSB, înainte de meciul direct

Cu doar o victorie în play-off, ardelenii sunt pe locul doi, cu 31 de puncte, la 10 puncte de liderul FCSB, și sunt obligați să câștige pentru a ține pasul în lupta pentru titlu.

De partea cealaltă, cu un parcurs perfect și trei victorii din trei posibile, FCSB se poate distanța la 13 puncte față de principala contracandidată la titlu.

O confruntare de foc așteaptă fanii fotbalului pe "Stadionul Dr. Constantin Rădulescu" din Cluj-Napoca, unde CFR Cluj se va duela cu FCSB în etapa a patra a play-off-ului, de la orele 21:000.

CFR Cluj va avea o asistență impresionantă la meciul cu FCSB, ultima șansă pentru titlu din acest sezon. Cu trei zile înainte de meci, clubul din Gruia a anunțat că toate biletele puse în vânzare pentru această partidă au fost vândute.