VIDEO Gigi Becali a spus ce scor vrea la CFR Cluj - Lazio și e convins: "Fără Deac sunt praf!"

Data publicarii: Marti 21 Februarie 2023, 16:50
Data actualizarii: Marti 21 Februarie 2023, 16:49

Gigi Becali, patronul celor de la FCSB, a vorbit despre lupta la titlu din Liga 1, dar și despre parcursul european al lui CFR Cluj.

Finanțatorul vicecampioanei nu o mai consideră pe CFR Cluj o echipă atât de puternică, iar principalul său argument este forma mai slabă traversată de veteranul Ciprian Deac.

Gigi Becali: "CFR Cluj e praf fără Deac. Vreau să piardă contra lui Lazio cu 5-0"

"Nu o mai văd nici pe CFR echipă grea. Era echipă grea, nu aveai cum să o bați. Acum nu mai e, primește goluri, nu mai au forța, puterea aia. Nu mai au jucătorii ăia, nu-l mai au pe Djokovic, Deac nu mai e același, a îmbrătrânit cu vreo doi ani. Nu mai merge. Deac le făcea tot jocul. Nu-l au Deac, praf sunt! Nu mai poate Deac cum putea, nici atacant nu prea mai au.

De Farul nu vreau să vorbesc pentru că nu vorbesc de alte echipe. Nu vreau să-l supăr pe Gică. Dar de CFR vorbesc ca să-l supăr pe Petrescu. Vreau să-l supăr pe Petrescu (n.r - râde)", a spus Gigi Becali.

Întrebat ce și-ar dori să se întâmple la returul dintre CFR Cluj și Lazio, din 16-imile Conference League, Becali a răspuns: "Nu vreau să fie ocupată CFR. Vreau să mănânce bătaie cu 5-0!".

În manșa tur, disputată la Roma, CFR Cluj a pierdut la limită contra lui Lazio, scor 0-1, după un gol marcat de Ciro Immobile în prelungirile primei reprize. Campioana României a jucat din minutul 15 cu un om în plus.

Returul dintre CFR Cluj și Lazio este programat joi, de la ora 19:45, ÎN DIRECT pe Pro Arena și VOYO.

VIDEO Rezumatul meciului Lazio - CFR Cluj 1-0