VIDEO A ațipit cineva pe teren la FCSB? Fotbalistul luat tare de Gigi Becali

Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Marti 21 Februarie 2023, 13:13
Data actualizarii: Marti 21 Februarie 2023, 15:45

FCSB e pe locul trei în clasamentul Superligii, cu 48 de puncte după 26 de etape. Lider e Farul (55), urmată de CFR (53).

FCSB a cunoscut un progres în joc în 2023, însă a gestionat greșit finalul partidelor cu Farul, scor 2-3 pe Arena Națională, și cu Universitatea Craiova, scor 1-1, tot acasă. În ambele confruntări jucătorii lui Leo Strizu păreau că dețin controlul și au resurse pentru a contracara jocul adversarilor.

Omrani, clientul lui Becali

Lucrurile nu s-au brodat cum ar fi vrut patronul Gigi Becali, iar din discursul său se observă o doză de mâhnire.

Cu toate acestea, cursa de urmărire continuă pentru vicecampioană, care nu s-a putut baza în ultimul meci, duminică, pe Darius Olaru și Andrea Compagno, fotbaliști determinanți în acest sezon pentru gruparea roș-albastră.

Dacă Andrea Compagno a lipsit din cauza unei accidentări cu Universitatea Craiova, mulți fani au crezut că locul său va fi luat de Billel Omrani. Titular a început însă David Miculescu în avanposturi, deciziei care întărește ideea că francezul crescut la Olympique Marseille nu mai e pe placul lui Becali.

Ideea a fost răspândită și azi de omul de afaceri din Pipera. În stilul său caracteristic, Becali a spus despre atacant că doarme pe teren.

"Am încins-o noi! (n.r. - lupta pentru titlu) Dacă Omrani nu dă autogol și dacă nu doarme și ia mingea aia din tușă, acum eram noi pe locul întâi, la egalitate cu CFR și un punct peste Farul. Da, e greu fără antrenor, trebuia să fim pe locul întâi, am pierdut cinci puncte în prelungiri. Acolo numai dracii au făcut, să iei două goluri în minutele 90+2 și 90+3", a declarat Gigi Becali, marți, în jurul prânzului, în timpul unei conferințe de presă.