VIDEO Gigi Becali, anunțul momentului la FCSB după meciul cu Universitatea Craiova

Gigi Becali Andrei Vlad FCSB FCSB - Universitatea Craiova Superliga
Data publicarii: Marti 21 Februarie 2023, 13:57
Data actualizarii: Marti 21 Februarie 2023, 17:09

FCSB a remizat cu Universitatea Craiova, scor 1-1, după ce a condus cu golul marcat de Malcom Edjouma încă din minutul 1.

Universitatea Craiova a stabilit scorul final în prelungirile partidei, după un corner contestat vehement de cei de la FCSB după încheierea partidei.

Gigi Becali: ”Dacă mai face un d-asta... apără Vlad!”

O minge centrată de pe partea dreaptă a fost reluată cu capul de masivul atacant al Universității Craiova, Elvir Koljic, care a fost „ajutat” de o deviere nefericită a lui Iulian Cristea. Mingea l-a păcălit pe Ștefan Târnovanu, care a avut o intervenție salvatoare cu un minut înainte de această fază, și a intrat în poartă pentru 1-1.

• Andrei Vlad / Sport Pictures

Gigi Becali a reacționat și l-a ”amenințat” pe tânărul portar al FCSB-ului, Ștefan Târnovanu, că va lua din nou loc pe bancă la următoarea greșeală. Rezerva acestuia este Andrei Vlad.

„Aiurea! Dacă mai face una d-asta... apără Vlad! Erau cinci acolo. Și Cristea sare cu capul în jos. Acum n-o să mai joace el. Dacă sari la cap, sari, mă, cu capul sus!”, a spus Gigi Becali.

Târnovanu a strâns deja 35 de meciuri pentru cei de la FCSB în acest sezon, în campionat și Conference League. Doar opt s-au încheiat fără gol primit.