FCSB se impiedica in primul meci din Romania post-pandemie! Voluntari s-a impus cu 2-0 in amicalul cu echipa lui Vintila

Data publicarii: Miercuri 03 Iunie 2020, 13:49
Data actualizarii: Miercuri 03 Iunie 2020, 20:49

FCSB a jucat primul amical post-pandemie impotriva lui Voluntari si a pierdut cu 2-0.

FCSB si Voluntari s-au intalnit in primul meci de fotbal din Romania, dupa pauza provocata de pandemia de coronavirus. Cluburile au respectat masurile de securitate, astfel ca jurnalistilor le-a fost interzisa prezenta la baza din Berceni.

Partida a fost arbitrata de Alexandru Tudor, iar tusier a fost fostul jucator al ros-albastrilor Mihai Pintilii.

Florinel Coman si Dennis Man au avut cele mai mari ocazii ale ros-albastrilor, in prima repriza, insa nu au reusit sa inscrie. Marko Simonovski si Mihai Capatana sunt autorii celor doua goluri inscrise de echipa lui Mihai Teja.