FCSB a legat patru victorii, însă o fostă legendă stelistă nu este impresionată: „Edi are mult de muncă!”

FCSB Cupa Romaniei Helmuth Duckadam Liga 1 Superliga
Data publicarii: Marti 28 Septembrie 2021, 17:11
Data actualizarii: Marti 28 Septembrie 2021, 17:50

FCSB a ajuns la cea de-a patra victorie consecutive, însă în ultimele două meciuri s-a impus cu mari emoții.

„Roș-albaștrii” au câștigat abia în prelungiri meciul cu Hunedoara (Liga 3), în Cupa României și s-a chinuit cu Academica Clinceni, scor 3-2, pe teren propriu.

Heșmuth Duckadam, eroul de la Sevilla, este de părere că în ciuda victoriilor obținute în ultimele partide, echipa lui Edi Iordănescu mai are mult de muncit până va atinge forma de vârf.

„Au legaţi victorii, asta e foarte important pentru moral, dar jocul încă nu merge cum ne aşteptam. Au foarte multe momente, minute, în care nu se regăsesc. Au perioade de joc foarte bune şi perioade foarte slabe.

Nu e permis la o echipă care pretenţii la titlu şi să evolueze ca lumea în Europa să ia 3 goluri de la Hunedoara şi în interval de timp atât de scurt. Au avut emoţii şi cu Clinceni. Eu cred că mai are mult de muncă Edi”, a spus Helmuth Duckadam.

FCSB ocupă locul patru în clasament, cu 18 puncte. Echipa lui Edi Iordănescu se află la nouă puncte în spatele campioanei CFR Cluj, care ocupă prima poziție.