Data publicarii: Sambata 15 August 2020, 22:11
Data actualizarii: Sambata 15 August 2020, 22:14

Craiova a trecut cu 3-1 de Swarovski Tirol in al doilea amical jucat in Austria. Vicecampioana a pierdut in prima partida contra Viktoriei Plzen, 0-2.

Koljic si Cicaldau au marcat golurile oltenilor. Bosniacul a reusit o dubla. Atat Koljic, cat si Cicaldau au reusit cate un gol de la 11 metri.

Paul Papp a fost titular la Craiova. Fostul stelist a avut emotii in finalul primei reprize. Un adversar i-a pus talpa pe glezna si Papp a avut nevoie de mai bine de un minut pentru a-si reveni.

• Emotii URIASE pentru Papp: un adversar a intrat sa-l RUPA! Craiova, victorie clara cu Swarovski Tirol: Koljic si Cicaldau au marcat

Echipa de start a Craiovei cu WSG Swarovski Tirol: 1. Popescu - 39. Mitran, 2. Papp, 26. Acka, 5. Vătăjelu (cpt.) - 6. Screciu, 36. Danciu, 21. Ivanov - 22. Bărbuț, 20. Tudorie, 17. Baiaram.