FCSB Andrei Vlad Gigi Becali Liga 1 mitica dragomir Superliga "E o crima ca nu joaca la FCSB! Trebuie fortat!" Dragomir il sfatuieste pe Gigi Becali sa impuna un jucator in primul 11: "Nu conteaza daca greseste"
Data publicarii: Vineri 11 Octombrie 2019, 14:09
Data actualizarii: Vineri 11 Octombrie 2019, 14:15

Andrei Vlad a fost titular in poarta nationalei U21 a Romaniei, aseara, in victoria 3-0 in fata reprezentativei similare a Ucrainei. El a scapat fara gol primit.

Andrei Vlad a fost preferat de Mirel Radoi pentru meciul cu Ucraina U21, castigat de nationala de tineret, aseara, la Ploiesti, cu 3-0. Rezerva a fost Aioani, de la Chindia Targoviste.

Vlad, portar la FCSB, rezerva lui Cristi Balgradean, a scapat fara gol primit, desi in prima repriza oaspetii au avut o ocazie uriasa de gol. In repriza a doua, Lednev a atins bara portii lui Vlad din lovitura libera.

Dumitru Dragomir: "E o crima ca Vlad nu joaca la FCSB"

Andrei Vlad a inceput ca titular sezonul la FCSB, dar greselile l-au scos din poarta. Becali a decis sa il reintroduca pe Cristi Balgradean.

Dumitru Dragomir, fost presedinte al LPF, sustine ca Vlad ar trebui sa fie titular.

"Imi place si de Vlad in poarta. Are calm, siguranta. E o crima ca nu joaca la FCSB! Categoric ar trebui sa ii ia fata lui Balgradean. Ar trebui fortat, chiar daca mai greseste", a spus Dragomir, potrivit cotidianului Gazeta Sporturilor.

In varsta de 20 de ani, Andrei Vlad este evaluat la 250.000 euro de site-ul de specialitate transfermarkt.de