Andrei Dumiter FCSB Universitatea Craiova Superliga Dumiter a primit "botezul" la FCSB! A fost schimbat după doar 45 de minute în meciul cu Universitatea Craiova
Data publicarii: Duminica 25 Iulie 2021, 22:51
Data actualizarii: Duminica 25 Iulie 2021, 23:06

Doar o repriză a rezistat Dumiter pe teren la debut.

Andrei Dumiter a fost transferat vineri de FCSB. Gigi Becali i-a achitat 350 000 de euro echipei din Sfântu Gheorghe pentru atacantul de 22 de ani. Noul jucător a efectuat doar 3 antrenamente cu noii săi colegi, dar acest lucru nu a contat pentru Dinu Todoran, care a început meciul contra Craiovei cu Dumiter titular.

Având în vedere că la pauză FCSB conducea cu 3-0 datorită golurilor marcate de Moruțan, Octavian Popescu și Cordea, nu se preconiza nicio schimbare în tabăra roș-albaștrilor. Însă acest lucru nu s-a întâmplat. Dumiter a fost scos la pauză, iar în locul său a intrat Răzvan Oaidă. Poziția în teren a fotbalistului venit de la Sepsi a fost ocupată de Florin Tănase.