DINAMO - ASTRA 2-0 | Victorie mare in Stefan cel Mare! Perovic si Grigore aduc bucuria in tabara "cainilor

Dinamo Astra Liga 1 Superliga
Data publicarii: Sambata 01 Februarie 2020, 16:09
Data actualizarii: Sambata 01 Februarie 2020, 22:08

Uramarim si comentam impreuna Dinamo - Astra, pe www.sport.ro, aplicatia sport.ro si facebook sport.ro

DINAMO - ASTRA 2-0

Min 73. GOOOOOOOLL DINAMO! Sorescu centreaza mingea dintr-o lovitura libera in interiorul careului si Ricardo Grigore il invinge pe Lazar cu o lovitura perfecta de cap!

• DINAMO - ASTRA, LIVE 20:00 | Dinamo mai spera la play-off! Alibec vrea sa ii rapuna pe caini ! Echipele probabile

Min 66. GOOOOL DINAMO! Perovic deschide scorul dupa ce transforma lovitura de la 11 metri. Penalty-ul a fost obtinut de Fabrini! Jucatorii Astrei au contestat decizia arbitrului. Bosniacul Crepulja a avut un duel cu mijlocasul "cainilor" si acesta a cazut in careu.

Min 60. Fatai marcheaza, dar reusita este anulata pentru un fault in atac!

Min 55. Ocazie mare pentru Dinamo! Mihai Popescu suteaza de la marginea careului, dar Lazar intervine din nou!

Min 38. Perovic a introdus mingea in poarta, dar reusita a fost anulata din cauza unui offside! Dinamo a ratat sansa deschiderii scorului.

Min 33. Sansa buna pentru Dinamo! "Cainii" au scapat 2 contra 1, dar Mrzljak rateaza pasa!

Min 30. Ocazie mare pentru Astra! Acelasi Valentin Gheorghe lufteaza la cativa metri de poarta aparata de Piscitelli!

Min 27. Valentin Gheorghe trimite un sut bun, dar mingea este deviata in corner! Astra va avea o lovitura de colt.

Min 15. O noua ocazie pentru Dinamo. Perovic suteaza de la 20 de metri, dar mingea trece peste poarta aparata de David Lazar.

Min 11. Graovac vede primul avertisment al partidei! Fundasul Astrei l-a faultat pe Fabrini si primeste cartonasul galben.

Min 7. Ocazie mare pentru Dinamo. Popescu trimite un sut din interiorul careului, dar mingea trece cu putin pe langa poarta aparata de Lazar.

Min 5. Actiune buna a lui Sorescu in banda stanga, care este incheiata cu o lovitura de colt pentru Dinamo.

Min 1. A inceput partida din Stefan cel Mare!

UPDATE 18:25: Dinamo - Astra

Echipele de start:

Dinamo o va intalni pe Astra in aceasta seara de la ora 20:00, intr-un meci care se anunta spectaculos. Dinamo se afla pe locul 9 in clasamentul Ligii 1 cu 28 de puncte dupa 22 de etape si este greu de crezut ca mai pot ajunge in play-off. 7 puncte ii despart pe "caini" de ultimul loc care asigura accederea in play-off-ul Ligii 1, loc ocupat de Viitorul.

De partea cealata, Astra Giurgiu, se afla pe locul 2 in clasament cu 43 de puncte dupa 22 de etape si sunt in proportie foarte mare in play-off.

Dusan Uhrin: "Au jucatori de calitate!"

Antrenorul celor de la Dinamo, Dusan Uhrin, a vorbit despre partida din aceasta seara si spune ca va fi un meci infernal de greu pentru "caini", dar spera ca elevii sai sa obtina un rezultat pozitiv.

"Astra are o echipa foarte buna, pe care o respectam. Au trei jucatori de calitate in fata, Alibec, Budescu, Fatai, un fundas central pe masura, Tamas, dar noi trebuie sa ne concentram la echipa noastra, sa fim concentrati toate cele 90 de minute de joc. In pregatiri am observat ca ne pierdeam concentrarea in ultimele 10 minute, ultimele 15 minute. Sper ca suntem pregatiti sa facem un meci bun. Lazar este putin in urma cu pregatirea fizica, dar acum este cam tarziu sa ne gandim ca ar putea juca sambata. Sper ca in cel mult 14 zile sa fie gata sa intre 90 de minute", a declarat Dusan Uhrin.

Bogdan Andone: "Inca nu stim ce ritm de joc avem!"

Bogdan Andone a vorbit despre partida cu Dinamo si spera ca echipa lui sa faca un meci bun si sa isi consolideze pozitia in clasament.

"Asteptam un meci bun, o evolutie buna chiar daca e primul meci al sezonului si nu stim ince ce ritm de joc avem si probabil vom mai avea nevoie de un meci, doua ca sa ne gasim ritmul din toamna, dar mergem sa facem un meci bun, sa adunam puncte, sa ne consolidam pozitia in clasament si sa ne apropiem de play-off", a declarat Bogdan Andone.

Echipele probabile:

Dinamo: Piscitelli - Kostrna, Popescu, Grigore, Skovajsa - N;dyaie, Sorescu, Mrzljak - Fabbrini, Mihaiu, Perovici

Astra: Kitanov - Enache, Graovac, Dima, Radunovici - Stahl, Crepulija, Simion, Begue - Alibec, Fatai