Remarcații lui Florin Prunea după prima repriză a meciului Dinamo - Oțelul Galați: „Excelent!”

Florin Prunea Dinamo Otelul Galati Fotbal intern Florin Prunea
Data publicarii: Duminica 18 Februarie 2024, 21:09
Data actualizarii: Duminica 18 Februarie 2024, 21:10

Dinamo și Oțelul Galați se duelează pe „Arcul de Triumf” în etapa cu numărul 26 din Superliga.

La pauza meciului din București, Florin Prunea a lăudat prestația „câinilor” în fața moldovenilor, susținând că Dinamo a fost echipa mai bună.

„Nu știu dacă sunteți în asentimentul meu, însă Dinamo a fost echipa mai bună. Abdallah a fost excelent, Gnahore la fel. Penalty-ul celor de la Oțelul a fost foarte ușor acordat”, a spus Florin Prunea la Digisport.

„O repriză foarte bună făcută de Dinamo, cu reacție bună după golul marcat de Oțelul din lovitură de la 11 metri”, a spus și Ilie Dumitrescu.

Dinamo - Oțelul Galați, duminică, ora 20:00

Dinamo și Oțelul Galați mai întâlnit de 55 de ori în principala competiţie internă, de 34 de ori s-au impus bucureştenii, de 14 ori au câştigat gălăţenii, iar alte şapte partide s-au terminat la egalitate.

Cea mai recentă confruntare directă din campionat: 29 septembrie 2023, Oţelul - Dinamo 1-0 (autogol Neluţ Roşu).