Andrea Mandorlini, categoric după ce CFR Cluj a remizat cu Dinamo

Dinamo - CFR Andrea Mandorlini Superliga Superliga Andrea Mandorlini
Data publicarii: Luni 09 Octombrie 2023, 00:27
Data actualizarii: Luni 09 Octombrie 2023, 00:27

CFR Cluj a obținut un singur punct în urma întâlnirii cu Dinamo București (1-1).

Ardelenii au făcut deplasarea la Capitală pentru meciul de pe Arena Națională, care a contat pentru a 12-a etapă din sezonul regulat al Superligii României.

După meci, Andrea Mandorlini, antrenorul principal al ardelenilor, a subliniat că e o senzație neplăcută, pentru că CFR Cluj nu a reușit să obțină toate cele trei puncte.

De asemenea, tehnicianul italian le-a oferit credite celor de la Dinamo și a subliniat că Golubovic, goalkeeperul „câinilor roșii”, a avut câteva intervenții bune în timpul partidei.

„E o senzație puțin neplăcută. În prima repriză nu ne-am descurcat prea bine. Le-am spus-o și băieților. Însă în partea secundă ne-am creat ocazii. Portarul lui Dinamo a avut intercepții bune. E puțin neplăcut, dar trebuie să o felicit pe Dinamo.

Nu știu dacă ne-a surprins. Trebuia să facem mai mult. Așa sunt meciurile. În repriza a doua am avut ocazii mari”, a spus Andrea Mandorlini după meci.

Dinamo București - CFR Cluj 1-1

„Câinii roșii” au avut o primă repriză fantastică. Hakim Abdallah a deschis scorul în minutul 10, însă în repriza secundă formația dirijată de Ovidiu Burcă a slăbit motoarele.

Daniel Bîrligea a restabilit egalitatea în minutul 58, cu un supergol, iar tabela de marcaj a rămas nemodificată până la capătul celor 90 de minute.

Echipele de start

• Dinamo: Golubovic - Costin, Patriche, Lucas Alves, Amzăr - Roșu, Bena, Iglesias - Gregorio, Abdallah, Ilic
  • CFR Cluj: Sava - Kresic, Ajeti, Morgan - Mogoș, Deac, Muhar, Cvek, Camora - Otele, Bîrligea