VIDEO Inter Milano s-a distrat și cu Atalanta și titlul de campioană este din ce în ce mai aproape!

Inter Milano Federico Dimarco Lautaro Martinez Simone Inzaghi Italia
Data publicarii: Joi 29 Februarie 2024, 08:37
Data actualizarii: Joi 29 Februarie 2024, 08:41

Echipa lui Simone Inzaghi nu are rival în acest sezon din Serie A.

Inter Milano a învins-o miercuri, pe teren propriu, scor 4-0, pe Atalanta, într-o restanţă din etapa a 21-a din Serie A.

Inter, lider solitar în campionatul Italiei, a marcat de două ori până la pauză, prin Matteo Darmian (minutul 26) şi golgheterul Lautaro Martinez (minutul 45+1).

În minutul 54 Federico Dimarco a făcut 3-0 pentru gazde, după un penalty executat de Lautaro Martinez şi respins de portarul Carnesecchi.

Ultimul gol al meciului a fost înscris de Davide Frattesi, în minutul 71.

Clasamentul din Serie A

Inter, antrenată de Simone Inzaghi, e lider în Serie A, cu 69 de puncte, urmată de Juventus Torino (57 p), AC Milan (53 p), Bologna (48 p) și Atalanta, care se află pe locul 5, cu 46 de puncte.