Inter Milano rupe tot! 4-0 în deplasare și 9 puncte avans cu un meci mai puțin disputat pentru liderul din Serie A

Inter Milano Daniele Doveri Davide Frattesi Lautaro Martinez Stefan de Vrij Italia
Data publicarii: Duminica 25 Februarie 2024, 21:23
Data actualizarii: Duminica 25 Februarie 2024, 21:27

Arbitrul Daniele Doveri a fost schimbat la pauza partidei Lecce - Inter Milano 0-4.

Liderul din Serie A, Inter Milano, a învins duminică seara, în deplasare, scor 4-0, formaţia Lecce, într-un meci din etapa a 26-a în care arbitrul a fost schimbat la pauză.

Inter a dominat întâlnirea de la Lecce. Lautaro Martinez a deschis scorul în minutul 15, iar Mkhitaryan a trecut pe lângă al doilea gol al oaspeţilor în minutul 22.

La pauză, arbitrul Daniele Doveri a rămas pe margine, având probleme musculare, şi a fost înlocuit la centru cu arbitrul de rezervă Nicolo Baroni.

”Dublă” Lautaro Martinez

Davide Frattesi a dublat avantajul oaspeţilor în minutul 54, pentru ca după numai două minute Lautaro Martinez să reuşescă dubla şi să facă 3-0.

Stefan de Vrij a închis tabela în minutul 67, stabilind scorul final, 4-0 pentru Inter Milano.

Clasamentul din Serie A

Echipa lui Simone Inzaghi are 66 de puncte şi este pe prima poziţie a clasamentului, la nouă puncte de Juventus Torino, formaţia de pe locul secund.