Inter Milano Serie A Simone Inzaghi Superliga
Data publicarii: Duminica 28 Aprilie 2024, 16:15
Data actualizarii: Duminica 28 Aprilie 2024, 16:15

Deja încoronată campioană a Italiei, Inter a învins-o cu scorul de 2-0 pe Torino, în etapa cu numărul 34 din Serie A.

Oaspeții au rămas în zece după eliminarea lui Tameze, iar Calhanoglu a reușit o dublă câteva momente mai târziu (minutele 56 și 60P).

Atmosferă de sărbătoare la Inter Milano

Înaintea partidei, elevii lui Simone Inzaghi au fost primiți ca niște adevărați campioni. Suporterii milanezi au aplaudat minute în șir în timp ce nerrazurri intrau pe teren prin ”tunelul de onoare” format de jucătorii lui Torino.

La finalul meciului, sărbătoarea a început pe ”Stadio Giuseppe Meazza”. Jucătorii și Simone Inzaghi au sărbătorit al 20-lea trofeu din istoria clubului.

Atmosfera a fost una fantastică, iar jucătorii lui Inter l-au purtat pe brațe pe Simone Inzaghi, care a renunțat și el pentru un moment la atitudinea serioasă. La pauza meciului, tehnicianul nerrazzurilor a început să sară, ca răspuns la scandările suporterilor.

Questa volta Simone Inzaghi non ha resistito: invitato da tutto San Siro ha saltato insieme ai tifosi ridendosela di gran gusto????⭐️⭐️#inzaghi #inter #scudetto #im2stars pic.twitter.com/pY9S7ivzSF