Surpriza Romaniei: asul din maneca lui Ambros Martin! Trei jucatoare i-au luat locul lui Neagu in meciul cu Rusia

Autor: Sport.ro
Vineri 14 Decembrie 2018, 19:15

Urmareste aici Romania - Rusia, semifinala EHF EURO 2018!

Toata Romania vede Romania in direct la PRO TV! Sambata, 23 martie, 19:00, Suedia - Romania! Marti, 26 martie, 21:45, Romania - Feroe!

Instaleaza aplicatia SPORT.RO pentru Android si iOS. Ai stirile momentului si livescore din toate campionatele!

Romania a reusit o prima repriza fantastica impotriva Rusiei in semifinalele Campionatului European. Chiar daca nationala noastra a terminat prima repriza la un gol spatele adversarelor, scor 15-16, Ambros Martin a gasit solutii pentru inlocuirea Cristinei Neagu.

Cea mai buna jucatoare a lumii s-a accidentat grav in meciul cu Ungaria si urmareste ultimele doua partide din tribuna. Selectionerul Ambros Martin a mizat pe Cristina Laszlo in meciul cu Rusia. Jucatoarea de la Buducnost a evoluat la coordonare si a marcat un gol si a oferit patru pase decisive.

In locul Cristinei Neagu, inter stanga, au jucat pe rand Buceschi, Gabriela Perianu si Bianca Bazaliu.