Erling Haaland NU POATE sa se opreasca din dat goluri! DIAMANTUL de la Dortmund a ajuns la 7 goluri in 3 meciuri! VIDEO: cum a marcat cu Union

Erling Haaland Borussia Dortmund Germania Erling Haaland nu se opreste din marcat! Fotbalistul a reusit o "dubla" la primul meci ca titular pentru Dortmund
Data publicarii: Sambata 01 Februarie 2020, 19:30
Data actualizarii: Sambata 01 Februarie 2020, 19:51

Erling Haaland isi continua forma impresionanta.

Atacantul norvegian are un inceput fantastic la Dortmund. Fotbalistul a ajuns la 7 reusite in 3 partide dupa transferul de la Salzburg! Haaland a marcat "o dubla" si astazi, impotriva lui Union Berlin.

Jadon Sancho a deschis scorul dupa 13 minute de joc. In minutul 18 Haaland a inscris cu o executie simpla, din fata portii, dupa centrarea lui Julian Brandt.

Dupa ce Reus si Witsel si-au trecut si ei numele pe tabela, Haaland a reusit inca un gol, stabilind scorul final al partidei, 5-0.

Atacantul de 19 ani a fost schimbat in minutul 77, fiind ovationat de suporterii Borussiei Dortmund.

Dupa ce a reusit un "hattrick" la debut, in deplasare pe terenul celor de la Augsburg, Haaland a marcat o dubla si in fata propriilor fani, cu Koln. Haaland are o acuratete impresionanta, marcand 7 goluri din 8 suturi in ultimele 3 meciuri.