E noul EXTRATERESTRU din fotbal! Haaland, debut IREAL pentru Dortmund dupa ce a intrat in minutul 56! Borussia era condusa cu 3-1! Ce a reusit pana la final

Borussia Dortmund Erling Haaland Germania A intrat direct in INIMA "zidului galben"! Haaland, meci SENZATIONAL pentru Borussia Dortmund: a fost aruncat in lupta in minutul 56 si a scris ISTORIE la debut
Data publicarii: Sambata 18 Ianuarie 2020, 18:12
Data actualizarii: Sambata 18 Ianuarie 2020, 18:27

Haaland a scris istorie la debutul pentru Borussia Dortmund.

Borussia Dortmund incepuse meciul dezastruos si in minutul 55 era condusa de Augsburg cu 3-1. In minutul 56 a fost aruncat in lupta Haaland si meciul a luat o turnura incredibila. Atacantul norvegian si-a facut debutul in stil de mare clasa si in minutul 59 a reusit sa marcheze primul gol in tricoul noii echipe.

Doua minute mai tarziu, Jadon Sancho restabilea egalitatea, ca mai apoi Haaland sa iasa din nou la rampa.

Varful adus de la Salzburg a mai marcat inca doua goluri, in minutul 70 si 79 si a reusit tripla la debutul pentru Borussia Dortmund.

Dortmund a reusit sa castige cu 5-3 in deplasare la Augsburg si urca pe locul 4 in Bundesliga.